FDM technológia

FDM technológia

FDM technológia

 

FDM technológia nazývaná aj FFF je najčastejšie používanou 3D tlačou u nás. Jej výhody sú hlavne v neporovnateľne nižšia cene s inými technológiami. Ďalšími výhodami sú pevnosti modelov. Tie viete finkčne otestovať či dokonca použiť ako súčiastky do jestvujúcich strojov.

K objednaniu modelu postačí poslať súbor vo formáte .STL a pokiaľ je správne pripravený a bez chýb, vieme vypracovať cenovú ponuku. K nej dodávame informáciu ohľadom doby dodania. Je potrebné počítať s tým, že sa dajú nastaviť rôzne parametre 3D tlače a tým ovplyvniť cenu a čas dodania.

Štandardné materiály, z ktorých tlačíme ako ABS, PLA, HIPS, PETG, GLASS, PC ABS, ULTRAT a ďalšie.

 

OBJEDNAŤ

 

FDM technológia a jej popis

 

Správne pripravené vyexportované dáta sa pomocou obslužného softwaru 3D tlačiarní pregenerujú do kódov, ktoré určujú samotnú 3D tlač. My Váš model nastavíme tak, aby optimálne spĺňal požadované podmienky na použitie. Od parametrov ako je jemnosť horizontálnej vrstvy, pevnosť perimetrov stien, či percentuálnu výplň škrupiny.

Dôležité je poznať kvalitu výstupov pred objednaním. Odporúčame pozrieť si galériu, kde je vidieť jednotlivé horizontálne vrstvy. Teda samotný výstup z 3D tlačiarne nemôžeme porovnávať s výstupom zo vstrekovacej formy. Pre dokonalý povrch je potrebné doobjednať následné spracovanie – post-processing.