PVA

PVA (polyvinyl alkohol) 3D materiál je syntetický polymér, ktorý sa veľmi dobre rozpúšťa vo vode. Využitie je hlavne pre dvojhlavové a trojhlavové 3D tlačiarne. Systéme funguje tak, že jedna hlava pre 3D tlačiareň dávkuje základný materiál ako je ABS alebo PLA. Druhá hlava pre 3D tlačiareň vytvára z PVA podporu. Teda tento materiál je podporný. Keďže ABS a PLA sú materiály nerozpustné vo vode, tak po vybratí z 3D tlačiarne môžeme 3D model rovno uložiť do nádrže s vodou. PVA materiál sa postupne začne rozpúšťať. Samotný model tvorený z ABS / PLA tak ostane neporušený. Takto dosiahneme vďaka PVA veľmi kvalitné 3D modely z 3D tlačiarne bez ďalšie postprodukcie.

PVA materiál je syntetický polymér, ktorý sa veľmi dobre rozpúšťa vo vode. Využitie je hlavne pre dvojhlavové a trojhlavové 3D tlačiarne.

PVA materiál má vlastnosť pohlcovať vlhkosť zo vzduchu. Preto je potrebné ho skladovať dobre uzavretý. Pohlcovaním vlhkosti prichádza k poškodeniu samotného materiálu a tým aj problémom pri 3D tlači. Pred samotnou 3D tlačou odporúčame PVA materiál dobre vysušiť napr. v teplovzdušnej rúre. Teplota by sa nemala dostať cez 50°C. Tak nenastane deformácia samotného materiálu. Následne ho môžeme použiť bez problémov do 3D tlačiarne.

pva filament dissolve

Materiál je vhodný pre 3D tlačiarne s otvoreným riešením. Niektorí výrobcovia majú pre svoje dvojhlavové 3D tlačiarne špeciálne upravené svoje vlastné materiály. Pri otvorených riešenia je potrebný kvalitný software, ktorý je kompatibilný s 3D tlačiarňou. Tak nedochádza k chybám pri tlači a generovaní zlého tlačového kódu. Materiál pre 3D tlač, ktorý si vyrába výrobca priamo pre svoje 3D tlačiarne býva 100 % kompatibilný a nedochádza k žiadným chybám.

Materiál je navinutý do cievky o váhe 1 kg a s priemerom 1,75 mm. Odchylka je štandardne od daného priemeru ± 0,05 mm.

Všetky tieto materiály sú dostupné u nás v sklade. Prípadne ich vieme zabezpečiť obrat priamo od výrobcu.

Pri väčších odberoch ponúkame množstevné zľavy. Pri zakúpení 3D tlačiarne spolu s 8 ks 3D materiálom z našej ponuky ponúkame taktiež výhodné zľavy. Viac informácií na požiadani. Prípravu modelov si môžete pozrieť na Academy X.