Flexi materiál, alebo Flexible, NinjaFlex a pod.

Flexi materiál, alebo Flexible, NinjaFlex a pod. Je taktiež jeden z materiálov pre technológiu FDM / FFF. Flexibilné vlákno je špeciálny thermopolymer, ktorý umožňuje užívateľovi získať materiál podobný gume. S týmto materiálom možno vytvoriť objekty, ktoré sa správajú ako gumenné v závislosti od typu materiálu. Môžeme pracovať s rôznymi úrovňami mäkkosti a predĺženia.

Prečítajte si vlastnosti Flex 3D materiálu:

  • Unikátna flexibilita;
  • Vysoká pružnosť a vynikajúcu odolnosť proti oderu;
  • Konzistentný priemer a spoľahlivé materiálové vlastnosti, vysoko kvalitné výtlačky;
  • Vynikajúca stavebná priľnavosť a prepojenie medzi vrstvami;
  • Priemer: 3,0 / 1,75 mm, +/-0.05mm, guľatosť +/- 0,03 mm;

Materiál má svoje obmedzenie a to v tom, že nevytlačíte presný detail v porovnaní s ABS, alebo PLA. Taktiež nemôžte tlačiť príliž tenké steny a detaily, lebo zanikli a neboli kompaktné. Materiál pridávaním vrstiev stráca svoju pružnosť. Príliž hruba stena sa nebude správať ako flexi materiál. Tvrdosť materiálu je však nižšia ako u ABS, alebo PLA. Materiál je napriek týmto vlastnostia pomerne stály farebne, alebo tvarovo. Na vzduchu, alebo vo vode nedegraduje. Jeho vlastnosti je odporúčame odskúšať a následne stanoviť spraávnosť nastavenia samotnej 3d tlače.

Materiál je vhodný na tlačenie testovacích model pre rôzne situácia ako tesnenia, ohybné rúrky, podložky a pod. hlavne v automobilovom priemysle. Ďalšie využitie ponúka v oblasti výroby hračiek, alebo marketingu. Materiál nie je chemicky závadny a môžeme prísť s ním do dennodenného kontaktu bez hrozby problémov so zdravým.

Flexi materiál, alebo Flexible, NinjaFlex a pod. Je taktiež jeden z materiálov pre technológiu FDM / FFF. Flexibilné vlákno je špeciálny thermopolymer, ktorý umožňuje užívateľovi získať materiál podobný gume.

Materiál je navinutý do cievky o váhe 1 kg a s priemerom 1,75 mm. Odchylka je štandardne od daného priemeru ± 0,05 mm.

Všetky tieto materiály sú dostupné u nás v sklade. Prípadne ich vieme zabezpečiť obrat priamo od výrobcu.

Pri väčších odberoch ponúkame množstevné zľavy. Pri zakúpení 3D tlačiarne spolu s 8 ks 3D materiálom z našej ponuky ponúkame taktiež výhodné zľavy. Viac informácií na požiadani. Prípravu modelov si môžete pozrieť na Academy X.