3D sofware pre 3D tlač

3D sofware pre 3D tlač je vhodné vybrať si skôr než sa pustíme do výberu samotnej 3D tlačiarne. Na výber je široká škála profesionálnych programov od renomovaných výrobcov.

3D sofware pre 3D tlač

Rhinoceros

Rhinoceros ako 3D sofware pre 3D tlač predstavuje ideálny nástroj na modelovanie modelov pre 3D tlač. S týmto programom ľahko pripravíte modely z oblasti architektúry, nábytku, dizajnu, šperkov či z iných odvetví. Toto pestré využitie vytvára z Rhinoceros silný nástroj pre 3D modelovanie. Rhinoceros Vám pomôžeme k správnemu modelovaniu, alebo korekciám vzniknutých chýb a nepresností. Ľahko v ňom premodelujete jednotlivé plochy, krivky a spoje. Vytvoríte tvar takým spôsobom, že tlačiareň ho dokáže jednoducho a správne previesť na svoj kód.

Rhinoceros produktívne využíva NURBS kriviek a plôch, pracovanie s telesami a polygonálnymi sieťami pre 3D modelovanie. Využíva tiež množstvo funkcií ano napr.:

  • Versatile 3D modeling
  • NURBS tools
  • Mesh Tools
  • Analysis Tools
  • Drafting Tools
  • Support Included
  • Stylistic Display Modes
  • Compatibility
  • Scriptable

Rhinoceros ponúka licencie programu pre základné, stredné a vysoké školy aj študentov za veľmi výhodné ceny. Rhinoceros si obľúbili aj architekti, stavbári, šperkáci, dizajnéri, strojári aj konštruktéri. Viac sa dočítate na stránke.

SketchUp

Trimble (Google) SketchUp ako 3D sofware pre 3D tlač je momentálne jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich modelovacích, vizualizačných a projekčných nástrojov na trhu. Program si získal milióny užívateľov po celom svete svojím intuitívnym ovládaním. Už po pár lekciách budete schopní v ňom samostatne pracovať, bez nutnosti pamätať si množstvo príkazov a klávesových skratiek. Uplatnenie si tento program nájde v architektúre, dizajne, stavebníctve, strojárstve ako aj iných oblastiach. Výhodou programu je online knižnica s niekoľko  desiatkami tisíc zariaďovacích predmetov pre real time rendering ako i texturovanie. Viac sa dočítate na stránke.

SolidWorks

SolidWorks je v súčasnej dobe najúspešnejší strojárenský 3D CAD systém na slovenskom a českom trhu, čo dokazuje taktiež každoročný nárast počtu predaných licencií. Ako parametrický 3D modelár Vám SolidWorks ponúka výkonné objemové i plošné modelovanie, vertikálne nástroje pre plechové diely, zvarence a formy, prácu s neobmedzene rozsiahlymi zostavami a automatické generovanie výrobných výkresov. Viac sa dočítate na stránke.

Cinema 4D

V podobe Cinemy 4D od firmy Maxon ako 3D sofware pre 3D tlač prichádza do oblasti 3D grafiky nová generácia programov. Výborné modelovacie nástroje, fascinujúce animačné schopnosti a špičkový rendering vám umožní previesť svoje predstavy do reality. Nech sa rozhodnete tvoriť dizajnérske, technické či architektonické vizualizácie, 3D grafiku pre tlač multimediálnej animácie alebo špeciálne filmové efekty, môžete to so Cinemou 4D dokázať. Nová Cinema 4D je naviac postavená na kompletne modulárnej architektúre, takže si môžete kúpiť len to, čo najviac potrebujete pre svoju prácu. Viac sa dočítate na stránke.

Autodesk 3ds Max

Autodesk 3ds Max 3D sofware pre 3D tlač je komplexné renderovacie riešenie, ktoré v sebe kombinuje silu ChaosGroup V-Ray renderovacieho jadra s flexibilitou a rýchlosťou interaktívneho vizualizačného systému V-Ray RT, ktoré využíva silu grafických procesorov GPU. ChaosGroup V-Ray 3Ds Max je ťažiskovým produktom spoločnosti Chaos Group, ktorý užívateľom umožňuje vytvárať realistické vizualizácie a stále mať plnú kontrolu nad 3D produkčným procesom. Firma Chaos Group je na trhu už 8 úspešných rokov a nedávno vydala novú verziu produktu V-Ray pre 3ds max. Viac sa dočítate na stránke.

<

Využite 3D sofware pre 3D tlač, ktorý si za zvýhodnených podmienok môžete kúpiť na stránke Academy X.