3D tlač pre strojárov a konštruktérov

3D tlač pre strojárov a konštruktérov. V odbore ako je strojárstvo je najdôležitejšie, aby stroj fungoval. Čo sa však dá zistiť až po jeho dokončení a uvedení do prevádzky. 3D tlač môže všetkých chybám vzniknutým nedopatrením zabrániť.

Pomocou 3D tlače dokážete vytvoriť 3D model Vašej súčiastky alebo celého stroja. Testovacie programy simulujúce chod stroja nepracujú na 100%. A ak počítač píše, že stroj bude fungovať, nemusí to tak byť aj v skutočnosti.

S 3D tlačou nepracujete vo virtuálnom svete. Váš hmotný 3D model stroja, či súčiastky Vám ukáže ako bude stroj naozaj fungovať a na defekty sa môžete pozrieť z blízka.

Ďalším nepopierateľným plusom je rýchlosť s akou bude Váš projekt zhmotnený. S 3D tlačou tak nebudete stratový, práve naopak.

Nakoľko materiály používané na 3D tlač sú po všetkých stránkach kvalitné, 3D tlač môžete rovnako ako na testovacie modely použiť aj na reálne súčiastky a stroje.

3D tlač pre strojárov a konštruktérov

Vyskladajte si svoj stroj

Stroj môžete aj vyskladať z viacerých častí, ktoré 3D tlačiareň vymodeluje. Jednotlivé časti sa dajú lepiť alebo spájať skrutkami a podobne.

Na jednotlivé dieliky nebudete potrebovať žiadnu odlievaciu formu, čo je tiež výhodnejšie.

Jednoznačnou výhodou je aj to, že v krátkom čase a za nízke náklady môžete vytvoriť viacero funkčných prototypov Vášho zariadenia a vybrať to najlepšie alebo Vašu ponuku predstaviť Vášmu klientovi.

Výhodou je aj to, že celý proces výroby máte pod dohľadom bez toho, aby ste museli opúšťať Vaše pracovisko a keďže 3D tlačiareň pracuje sama, môžete pracovať Vy na ďalších projektoch.

Vaše náklady sa výrazne znížia a Vaše renomé naopak zvýši, pretože Váš stroj bude odskúšaný vďaka 3D tlači v praxi a pri predstavení bude plne funkčný.

3D tlač pre strojárov a konštruktérov predstavuje obrovský prínos. Ako po technickej stránke, tak aj po praktickej, nehovoriac o finančnej stránke.

3D tlač je jednoducho pre strojárov a konštruktérov vízia budúcnosti.

Prirpavil sme pre Vás aj software pre 3D modelovanie na stránkach Academy X.